czwartek, 29 lipca 2010

Wypoczynki skórzane – pielęgnacja i czyszczenie

Uroda każdego wnętrza zależny przede wszystkim od ciekawej, niepowtarzalnej i wysublimowanej kompozycji mebli, elementów dekoracyjnych, oświetlenia i innych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.
Dużą wagę odgrywa też jakość i higiena elementów tworzących tę kompozycję. Materiały wysokiej jakości, prawdziwe drewno, naturalna skóra, kamień będą pięknym dopełnieniem wystroju wnętrz tylko wtedy, gdy będą odpowiednio pielęgnowane, czyszczone i konserwowane.

Najczęściej centralnym i najważniejszym elementem w salonie, pokoju dziennym czy gabinecie jest komplet wypoczynkowy, czyli zestaw mebli – kanap, foteli, puf, leżanek itp., którego zadaniem jest pomóc człowiekowi zrelaksować się, odpocząć, poczuć ukojenie i komfort.
Wprowadzenie w taki nastrój będzie możliwe, jeśli meble te będą naprawdę wygodne, solidne i wykonane z przyjaznych człowiekowi materiałów. Dodatkowo uczucie komfortu zwiększy na pewno estetyczność i dobry stan owych mebli.



Bardzo dobrym, trwałym i wygodnym rozwiązaniem jest wybór kompletu wypoczynkowego ze skóry naturalnej. Co prawda wiąże się to z zainwestowaniem większych funduszy związanych z kupnem skórzanego wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że zostanie to zrekompensowane trwałością i dobrym wyglądem mebli przez długie lata.

Jak dbać o komplety wypoczynkowe ze skóry naturalnej


Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja mebli ze skóry naturalnej znacznie wydłuża czas ich eksploatacji. Warto więc poznać kilka zasad i sposobów na wydłużenie żywotności tych mebli.

Należy pamiętać, że skóra jest materiałem naturalnym, przez co reaguje na warunki zewnętrzne i się do nich adaptuje. Potrafi wchłaniać i oddawać wilgoć, nagrzewa się tylko do temperatury bezpośrednio na nią oddziaływującej, co oznacza, że miejsce pod siedzącym człowiekiem nigdy nie osiągnie wyższej temperatury niż temperatura ciała.
Nie należy jednak wystawiać mebli skórzanych na długotrwałe i bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych czy sztucznych źródeł ciepła np. grzejnika, kaloryfera, mogą one przez to stracić swoją elastyczność i naturalny połysk a w skrajnych przypadkach może dojść do odbarwień.

Wypoczynki skórzane są dość łatwym do pielęgnacji przedmiotem. Stosuje się ją tylko do zewnętrznej warstwy, bez wnikania w głąb powierzchni. Spowodowane jest to jej małą nasiąkliwością i odpornością na przenikanie kurzu i nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu papierosowego.
Zastosowanie już na początku użytkowania mebla (zaraz po zakupie) odpowiedniego środka konserwującego zapobiegnie szybkiemu zabrudzeniu, ochroni przed wysuszaniem oraz uodporni mebel na działanie największego wroga kompletów wypoczynkowych nie tylko ze skóry – ludzkiego potu.
Dobrze przygotowany do użytkowania wypoczynek skórzany można później przecierać wilgotną ściereczką z delikatnym mydłem lub specjalnym środkiem do czyszczenia skór. Co kilka miesięcy warto powtórzyć zabieg konserwująco-impregnujący.

W sklepach tapicerskich znajduje się też wiele preparatów do regeneracji skóry. Znajdziemy w nich środki na lekkie i trwałe zabrudzenia, różnego rodzaju odplamiacze, specyfiki nawilżające, nadające połysk, uelastyczniające.


1 komentarz: